بهینه سازی SEO ۱۳۹۶-۱۰-۲۸ ۰۰:۳۷:۳۵ +۰۳:۳۰

بهینه سازی

بهینه سازی یا SEO، با بهینه سازی وبسایت برای جستجوگرها، بهبود نمایش در مرورگرها و بهینه سازی محتوای وبسایت؛ باعث ارتقای رتبه و جایگاه وب سایت تان و در نتیجه افزایش تعداد بازدیدکنندگان شده و موفقیت کسب و کار شما را رقم خواهد زد.

سئو چیست ؟

بهینه سازی یا SEO که مخفف Search Engine Optimize می باشد فرآیندی ست پیچیده و مداوم شامل راهکارهای متفاوت با نتایج متفاوت که با هدف بهینه شدن وبسایت ها برای موتورهای جستجو به منظور افزایش بازدید و یا ترافیک سایت ها انجام می شود. بدون شک برای همه روشن است که طراحی و راه اندازی یک وب سایت هرچند زیبا اما بدون محتوای بروز و کاربر پسند، برای موتورهای جستجو جذاب نبوده و بازدیدی را از وبسایت در پی نخواهد داشت و مانند ساختن فروشگاهی با ویترینی زیبا و گران قیمت در کویری بی آب و علف می باشد.

گوگل در حال حاضر محبوب ترین موتور جستجو در میان کاربران اینترنت میباشد؛ در مطلبی که در سال های گذشته در وبلاگ رسمی این موتور جستجو منتشر شد، گوگل اعلام کرد که ۲۰۰ فاکتور برای بررسی و رتبه بندی وبسایت ها در نظر میگیرد که هر کدام از این فاکتورها شامل ۵۰ مولفه متفاوت می باشد. کار وقتی سخت میشود که بدانید موتورهای جستجو و بخصوص گوگل از اصول ثابت و ایستایی برای این منظور استفاده نمیکنند و الگوریتم های گوگل هر روز در حال تغییر میباشد و پیچیده تر از قبل میشود.

بهینه سازی

در دسته بندی ابتدایی، اجرای این فرآیند به دو روش انجام می شود که به سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه معروف هست. سئوی کلاه سیاه از طریق غیر قانونی و مخالف با معیارهای گوگل محقق میشود؛ شاید از این طریق بشود به نتیجه رسید ولی اگر گوگل متوجه این موضوع بشود، که میشود؛ پایان موفقیت آن وبسایت رقم خورده و نتایج جستجو برای هیچ وقت وبسایت خاطی را در بر نخواهد داشت و برای همیشه در لیست سیاه باقی می ماند.

کارشناسان بهینه سازی در گروه نرم افزاری ترنج وب، سئو را به روش اصولی، صحیح و مطابق با الگوریتم های موتورهای جستجو یا همان روش کلاه سفید اجرا می نمایند که پایداری نتایج و موفقیت همیشگی را به همراه دارد. ما در ترنج وب برای ارائه بهتر و مطابقت بیشتر خدمات با نیاز کاربران، خدمات سئوی ترنج را در سه بسته ی سئو تک ستاره، دوستاره و سه ستاره ارائه نموده ایم؛ که هر کدام از بسته ها بخشی از فرآیند گسترده سئو را شامل میشود.

بسته بهینه سازی تک ستاره

بسته بهینه سازی دو ستاره

بسته بهینه سازی سه ستاره

تعرفه خدمات بهینه سازی

ارائه هزینه معین و مشخص برای ارائه خدمات سئو از طرف بعضی مدعیان تخصص در این زمینه نه تنها باعث تعجب کارشناسان سئو در ترنج وب؛ بلکه موجب حیرت دیگر متخصصین و همکاران مان که در این حوزه فعال هستند نیز شده است و با این کارشان بی تخصص و علم بودن شان را به ما و دیگر متخصصین ثابت نموده اند.

فرآیند بهینه سازی، فرآیند بسیار گسترده ایست و به عوامل متعددی از درون و نیز برون وبسایت وابسته است؛ به همین خاطر مانند طراحی وب نیست که بتوان از لحاظ کاربرد یا نوع خدمت دسته بندی نمود و بدون بررسی و در نظر گرفتن پروژه ی هدف، تعرفه معینی ارائه نمود. در اجرای فرآیند SEO بخشی از کارها مربوط به عوامل داخلی مانند برنامه نویسی و تکنولوژی های بکار رفته در طراحی وب سایت، بخشی به محتوای وب (شامل داده ها، متون و مقالات، تصاویر و فیلم ها)، بخشی به سازگاری با مرورگرها و بخشی به مطابقت با الگوریتم های موتورهای جستجو مرتبط است که به seo-in-page معروف است؛ و بخش دیگر که با عوامل خارجی در ارتباط است و به seo-of-page  معروف است مانند نوع بازدیدها از وب، حجم بازدیدهای سایت، رفتار کاربران، معرفی سایت به موتورهای جستجو، تبلیعات در شبکه های اجتماعی، بک لینک ها، بهره گیری از رسانه های اجتماعی و بسیاری از موارد دیگر می باشد.

مورد حائز اهمیت دیگری که از وجوه تمایز پروژه بهینه سازی با دیگر پروژه ها هست و باید به آن اشاره بنمائیم این است که همه موارد تحت کنترل و مدیریت کارشناس سئو نیست و نیازمند آن است که پس از اجرای پاره ای از اقدامات، مدت زمان مورد نیاز برای اعمال تغییرات و دریافت بازخورد لازم از سوی موتورهای جستجو طی شود که بعنوان نمونه این مدت برای موتور جستجوی گوگل زمانی در حدود سه ماه فرصت لازم دارد.

بر این اساس مطمئین باشید شخصی که بدون دانستن حوزه فعالیت تان، بدون بازدید از وبسایت تان و از همه مهمتر بدون بررسی وضعیت بکارگیری کلید واژه ای که مدنظر دارید در آن کلید واژه رتبه بهتری از موتورهای جستجو کسب نمائید از سوی خودتان و رقبایتان؛ نرخ انجام خدمات سئو ارائه میدهد، هیچگونه آشنایی با مفاهیم و روش انجام سئوی قانونی، سازگار و پایدار ندارد و نیز اقدامات ناشیانه شان میتواند منجر به وارد نمودن آسیب های جدی به یک شرکت و کسب و کار در فضای مجازی شود و توسط موتورهای جستجو آن برند بعنوان متخلف شناخته شود و برای همیشه از نتایج جستجو حذف شود.

پس اگر قصد بهینه سازی وبسایت تان و موفقیت در دنیای مجازی را نموده اید، برای اطلاع از تعرفه خدمات سئو کافیست یا بصورت آنلاین اقدام به ثبت سفارش بهینه سازی نمائید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و یا از طریق تماس تلفنی و یا شبکه اجتماعی از مشاوره رایگان استفاده نمائید.

  • بهینه سازی نمایش در جستجوگرها

  • بهبود سازی نمایش در مرورگرها

  • افزایش تعداد بازدیدکنندگان

  • افزایش رتبه و جایگاه وب سایت