از همان ابتدای کار، ترنج وب مفتخر به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی کسب و کارهای الکترونیکی از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت شد. و اکنون خرسندیم که به اطلاعتان برسانیم ترنج وب نماد اعتماد ۲ ستاره را کسب نموده است.

نماد اعتماد توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعطا می شود و برای دریافت آن لازم است که هویت صاحب و نیز محل فعالیت کسب و کار اینترنتی برای آن مرکز احراز گردد. برای این منظور ۱۶ آیتم وجود دارد که طبق آن وبسایت مدنظر بررسی گشته و در صورت تائید مرکز، نماد اعتماد یک ستاره به سایت اعطا می گردد.

این نشان الکترونیکی برای کسب و کارهای اینترنتی و نیز خریداران مزایایی دارد از جمله امکان بهره گیری مستقیم از درگاه های پرداخت اینترنتی بانکی معتبر که موجب آسودگی خاطر هر دو طرف معامله می گردد. وب سایتی که دارای نماد است هویتش مشخص است و خریدار نگرانی از عدم شناخت صاحب سایت ندارد. سایت دارای نماد موظف به رعایت قوانین و مقررات مندرج در تعهدنامه نماد، پاسخگویی به درخواست ها و شکایت های مشتریان در بازه زمانی معین می باشد که در صورت عدم رعایت توسط مرکز قابل پیگیری و برخورد قانونی خواهد بود.

نماد اعتماد دو ستاره

نماد اعتماد انواع مختلفی دارد که در حال حاظر مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تنها نماد یک ستاره و دو ستاره را به وب سایت های واجد شرایط اعطا می نماید. وبسایت هایی که موارد امنیتی را لحاظ نموده باشند و دارای گواهی SSL معتبر باشند دارای صلاحیت لازم برای دریافت نماد اعتماد دو ستاره خواهند بود؛ ترنج وب نیز با بهره گیری از پروتکل https امن شناخته شده و مدتی است به نشان دو ستاره نائل آمده است.

بررسی صحت نماد :

برای اطمینان از صحت نماد می بایست به نکات زیر توجه فرمایید:

– حتما نشانی (URL) سایت کسب و کار با نشانی که در گواهی دیجیتال معرفی می شود یکسان باشد.

– اطمینان حاصل نمائید صفحه ای که مشاهده می کنید صفحه اصلی مرورگر شما باشد و نه یک تصویر از یک مرورگر.

– نشانی (URL) گواهی دیجیتال میبایست حتما با https://trustseal.enamad.ir آغاز شده باشد.

– جهت مشاهده لیست کسب و کارهای دارای نماد اعتماد الکترونیکی می توانید از سایت emamad.ir استعلام بگیرید.


اگر صاحب سایت هستید و نیازمند دریافت نماد هستید و اطلاعات لازم از روند و استانداردهای لازم برای دریافت را ندارید؛ می توانید با ثبت آنلاین سفارش پشتیبانی اجرای این فرآیند و اخذ آن را به گروه نرم افزاری ترنج وب بسپارید.

تا موفقیتتان همراهتان هستیم