امن تر از همیشه برای میزبانی از کاربران عزیزمان در ترنج وب مهیا شده ایم. مدتی هست که ترنج وب با بهره گیری از گواهی ssl از طریق پروتکل https برای کاربران در دسترس است. از این پس وبسایتمان با این گواهینامه با الگوریتم رمز نگاری SHA-2 و طول کلید ۲۰۴۸ بیت و کدینگ ۲۵۶ بیت، پذیرای بازدیدکنندگان است و موجب امنیت خاطر کاربران خواهد بود.

گواهی ssl

گواهی ssl چه اهمیتی دارد؟

هر روزه شاهد توجه بشتر به موضوع حیاتی امنیت، از سوی مرورگرها و کاربران هستیم. با روند رو به رشد خرید و فروش های اینترنتی و پرداخت های آنلاین و اینترنتی، اهمیت رعایت اصول و تدابیر امنیتی نیز افزایش زیادی یافته است. کاربران برای خرید محصولات و یا دریافت خدمات نیاز به عضویت در وبسایت های تجارت الکترونیک دارند تا بتوانند پس از آن مبالغ خود را بواسطه درگاه های پرداخت بانکی بصورت اینترنتی واریز نمایند؛ در این حین نیاز است تا داده هایی شامل نام کاربری و گذرواژه و… میان کاربر یا کلاینت و سرور رد و بدل بشود. اینجاست که اهمیت توجه به امنیت این داده ها آشکار میگردد.

تفاوت http و https چیست؟

در حالت معمول و استفاده از پروتکل http این داده های مهم بصورت معمولی میان کلاینت و سرور منتقل میشود که امنیت را به خطر می اندازد؛ زیرا ممکن است هکر با شنود این داده ها به آنها نفوذ نماید. پروتکل ssl یا همان Socket Secure Layer استانداردی برای وب است که وبسایت را با پروتکل ایمن https نمایش میدهد و بواسطه آن داده ها و اطلاعات میان کاربران و سرور کد شده و یا بهتر بگوئیم رمز نگاری شده مبادله می شود. با استفاده گواهی ssl در وبسایت ها میتوان، از استراق سمع و به سرقت بردن اطلاعات توسط هکرها جلوگیری نمود.

به تازگی مرورگرها هم اهمیت و ارزش بیشتری برای امنیت وبسایت ها قائل شده و سایت هایی که به روش معمولی یا http  نمایش داده میشوند را با هشدار اتصال نا ایمن (connection is Not Secure) به بازدیدکنندگان نمایش میدهند و در صورتیکه وبسایت از گواهی ssl استفاده نماید، در کنار نام سایت آیکن قفل به رنگ سبز و پیام اتصال امن یا connection Secure به کاربر نمایش داده میشود.

تا موفقیتتان همراهتان هستیم

گروه نرم افزاری ترنج وب